wtorek, 10 listopada 2015

KAVO DESIGN / SIMPLE JEWELRY


Uwielbiam delikatną, minimalistyczną biżuterię! Szczególną wartość ma dla mnie ta, która niesie ze sobą pewną historię, przekaz, czy też ukryte znaczenie.
KAVOdesign to marka założona przez Kasię Wojniak, która z miłości do prostoty i chęci nadawania biżuterii znaczenia stworzyła dwie świetne kolekcje. NOW Collection to seria 'bransoletko-zegarków', na których wygrawerowany jest napis NOW. W zamyśle autorki mają stanowić one rodzaj talizmanu, który przypomina noszącemu o tym, ze życie jest tu i teraz, nie wczoraj i nie jutro.


Kolekcja NATURE jest próbą graficznego przedstawienia różnych form natury, za pomocą prostych, minimalistycznych symboli, zamkniętych w koliste ramki. Mają one przypominać, jak sama autorka wspomina, o dobrych chwilach relaksu w naturze: 
"Bo spoiwem prawie wszystkich moich pozytywnych wspomnień jest natura. Jest spokój płynący z morza, jest niesamowita energia z gór, jest beztroska płynąca z obserwowania chmur, jest piękno zachodów słońca i jest obłędny zapach lasu. I czasem, w trudnych chwilach, kiedy życie tu i teraz, w spokoju i uważności nie wychodzi, warto odwrócić myśli, skierować je w stronę pozytywnych wspomnień"
Oprócz dwóch podstawowych kolekcji, jakiś czas temu Kasia wprowadziła również personalizowaną serię naszyjników i bransoletek GET INSPIRED, dzięki której każdy może zrealizować swoją własną wizję napisu, czy też ulubionego symbolu. Z czego też z ogromną chęcią skorzystałam :)

11 komentarzy

PATINESS. All rights reserved. © .