poniedziałek, 5 września 2016

CLASSIC SQUARE WATCH / VINTAGE


Niezmiennie, od wielu lat, jedną z większych przyjemności podczas robienia zakupów sprawiają mi, wizyty w sklepach typu vintage. Lokalne giełdy staroci, ''pchle targi'', second-handy i vintage shopy to prawdziwe kopalnie perełek, można tam znaleźć dosłownie wszystko - od mebli, wnętrzarskich dekoracji, aż po akcesoria i dodatki codziennego użytku.
Jedna z moich ostatnich moich wizyt w takim miejscu zaowocowała kolejnymi, unikatowymi nabytkami, dzięki którym moja niekończąca się lista "poszukiwanych, ponadczasowych klasyków'' może nieco odetchnąć.
Klasyczny zegarek z kwadratową tarczą, to coś co chodziło po mojej głowie już od dobrych kilku miesięcy. Znudzona rozpowszechniającą się ideą powielania fenomenu zegarków DW, zdecydowałam się rozejrzeć za jakimiś alternatywnymi modelami. Początkowo do gustu przypadła mi propozycja pochodząca z nowej kolekcji L&J (klik). W kręgu moich zainteresowań znalazł się też model od Isabel Marant. Czując jednak mały niedosyt, większą uwagę skupiłam na modelach typu ''vintage'', co finalnie zakończyło się bardzo trafionym zakupem francuskiego zegarka do złudzenia przypominającego kultowy model Cartier.

11 komentarzy

 1. Piękny jest!Można wiedzieć, gdzie dokładnie go kopiłaś?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kupiłam go we Włoszech (dokładnie w Turynie) na cyklicznie organizowanym targu staroci :)

   Usuń
  2. a kolczyki?

   Usuń
 2. I to mi się podoba! Możliwość kupna takiej klasycznej, ponadczasowej rzeczy w sklepach vintage, second handach czy na pchlich targach. Szkoda, że w mojej okolicy żaden sklep z tych wymienionych nie oferuje biżuterii i nie ma pchliego targu...

  OdpowiedzUsuń
 3. O matko, cudowny! OD lat takiego szukam!

  OdpowiedzUsuń
 4. Ale piękny, zupełnie jak Cartier. Wartościowy nabytek :)

  OdpowiedzUsuń
 5. dawna moda powraca, fajny ! :D

  Pozdrawiam,
  MONIQUE :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Uwielbiam tego typu sklepy!
  Zegarek jest idealny :)

  OdpowiedzUsuń

PATINESS. All rights reserved. © .