poniedziałek, 31 października 2016

DZIEŃ Z W.KRUK / WIZYTA W MANUFAKTURZE, WARSZTATY

Pierwszy wpis poświęcony marce W.KRUK, w którym zdradziłam Wam szczegóły kampanii oraz nieco informacji na temat nowej kolekcji, a także zademonstrowałam moją interpretację jednego z typów kobiet - już za nami. Teraz pora na nieco inne spojrzenie. Dziś postaram się przybliżyć Wam kulisy powstawania biżuterii i pracy jubilera, a wszystko za sprawą wizyty w manufakturze W.Kruk i warsztatów, w których miałam okazję brać udział. 

WIZYTA W MANUFAKTURZE W.KRUK

Zastanawialiście się kiedyś w jaki sposób powstaje biżuteria jednej z najstarszych marek jubilerskich w Polsce? W dobie postępu technologicznego, prawdopodobnie jednym z pierwszych skojarzeń jest obraz w pełni zautomatyzowanego/skomputeryzowanego systemu produkcyjnego, w którym ingerencja człowieka jest znikoma. 
Moja wizyta w Manufakturze W.KRUK nie tyle obaliła ten pogląd, co uświadomiła, że jednak istnieją jeszcze wyjątki.Manufaktura W.KRUK, znajdująca się w Poznaniu, to jedna z niewielu istniejących fabryk w Europie, która potrafi jeszcze wykorzystywać techniki tradycyjnego jubilerstwa według wiedzy przekazywanej z pokolenia na pokolenie.
Już po przekroczeniu progu, można było wyczuć rzemieślniczy klimat tego miejsca i odnieść wrażenie, że całkowicie zatrzymało się w czasie. 

Po całej manufakturze oprowadził nas Pan Piotr - technolog, który odpowiada za ''wprowadzanie w życie'' i realizacje wszystkich projektów biżuteryjnych. To właśnie on pokazał nam jak wygląda proces produkcji biżuterii od podstaw. Każde kolejne pomieszczenie wiązało się z przejściem na kolejny etap produkcji, o których również pokrótce nam opowiedział.
Przyznam, że z uwagi na złożoność całego procesu raczej ciężko byłoby mi odtworzyć dokładnie to, czego się dowiedziałam  i opowiedzieć o tym ponownie w bardziej szczegółowy sposób :)Tworzenie odlewów (metodą traconego wosku), a następnie form i prototypów, lutowanie, szlifowanie, wprawianie kamieni, polerowanie czy też grawerowanie to jedne z tych etapów, które mieliśmy okazje zobaczyć na własne oczy.


Przyglądając się takiemu procesowi tworzenia biżuterii (aktualnie była to powstająca kolekcja 
inspirowanej Art Deco) - całkowicie od podstaw, mogliśmy tylko utwierdzić się w przekonaniu, że całe przedsięwzięcie jest zasługą świetnie wyspecjalizowanych fachowców z wieloletnim doświadczeniem i wyjątkowymi umiejętnościami manualnymi, a nie - jakby się mogło wydawać - skomputeryzowanej linii produkcyjnej. To właśnie dzięki ich precyzyjnej i ręcznej pracy, od kilkudziesięciu lat powstaje biżuteria najwyższej jakości i z dbałością o każdy detal. WARSZTATY PROJEKTOWANIA I TWORZENIA BIŻUTERII 

Po zapoznaniu się z procesem tworzenia biżuterii ''od kuchni'', przyszła kolej na nas :) Po wizycie w manufakturze nadszedł czas na kolejną atrakcję dnia - czyli warsztaty samodzielnego projektowania i tworzenia biżuterii. W ten etap wprowadziła nas Ola - główna projektantka marki W.KRUK, która opowiedziała o pracy nad biżuterią - poszukiwaniem inspiracji, trendów, pomysłów oraz współpracą z artystami współtworzącymi poszczególne kolekcje.


Następnie, razem z dziewczynami z Pica Pica, StyleDigger, Style OnFashionelką przystąpiłyśmy do działania. Naszym zadaniem było stworzenie autorskiego projektu biżuterii - naszyjnika / chokera (jednego dla siebie i jednego dla naszych czytelników) z dostępnych półproduktów. Przyznam, że sprawiło to nam naprawdę dużo frajdy. Osobiście postanowiłam przygotować dwupoziomowy naszyjnik i minimalistyczny, czarny choker ze złotymi elementami - dla Was (więcej szczegółów niżej)


OTWARCIE SETNEGO SALONU W.KRUK

Zakończeniem całego, świetnie spędzonego dnia z W.KRUK było wspólne uczestniczenie w otwarciu setnego, jubileuszowego (a pierwszego w zupełnie nowej, zmienionej odsłonie) salonu W.KRUK w nowym centrum handlowym Posnania, w którym dostępna jest już linia limitowanych akcesoriów z najnowszej kolekcji ''Detal, który zmienia''.


KONKURS

Teraz pora na miłą niespodziankę dla Was.
Tak jak wspominałam, podczas warsztatów miałyśmy możliwość przygotowania autorskiej biżuterii zarówno dla siebie, jak i swoich czytelników. W związku z tym, chciałabym zorganizować szybki konkurs, w którym do wygrania będzie właśnie czarny choker - aksamitka, sygnowana zarówno moim logiem, jak i marki W.KRUK. Oczywiście w komplecie przedstawionym poniżej - obejmującym certyfikat autentyczności, kartę gwarancyjną i oryginalne opakowania ;)

Aby wziąć udział w konkursie, należy przygotować packshotowy zestaw (propozycje stylizacji) z wykorzystaniem akcesoriów marki W.Kruk - torebki, chusty i okularów w oparciu o jedną, wybraną odsłonę kobiecości: SILNĄ, ROMANTYCZNĄ, SZYKOWNĄ, MIEJSKĄ, ROCKOWĄ, ZMYSŁOWĄ.
Podobne zestawienia prezentowałam Wam np. w tym, tym i tym wpisie ;)
Prace możecie nadsyłać na adres: patiness@op.pl do dnia 07/11/16
Wyniki konkursu zostaną opublikowane w tym wpisie wraz ze zwycięską propozycją zestawu.WYNIKI KONKURSU

Dziękuję za wszystkie nadesłane zgłoszenia!
Osobą, która wygrywa wykonany przeze mnie choker W.KRUK jest Kasia Chudziak, gratuluję! :)___________________________
Wpis powstał we współpracy z marką W.KRUK

13 komentarzy

 1. Wow :) Fantastyczne warsztaty i mnóstwo cudownej biżuterii :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wielkie WOW! Świetny post i fantastyczna relacja Pati <3

  OdpowiedzUsuń
 3. Jestem naprawdę pod ogromnym wrażeniem!
  A Ty, jaka śliczna *.*

  OdpowiedzUsuń
 4. Ale świetnie, zazdroszczę!

  OdpowiedzUsuń
 5. Pięknie ten choker Ci wyszedł, zawsze miałaś talent do takich rzeczy;) Chyba się skuszę i wezmę udział w konkursie.
  Sam post, rewelacja!

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo interesujący wpis:-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ile zgłoszeń moze przesłać jedna osoba ?

  OdpowiedzUsuń
 8. Super sprawa z tymi warsztatami :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Aaa <3 koniecznie muszę wziąć udział w tym konkursie. Fantastyczny post!

  OdpowiedzUsuń
 10. Jej, jakie urocze jest to logo i certyfikat do wykonanego przez Ciebie chokera *.*

  OdpowiedzUsuń

PATINESS. All rights reserved. © .