sobota, 1 września 2018

FRESHWATER PEARL JEWELRY / TIMELESS CLASSICS

EARRINGS - Lilé Things | CHOKER - Lilé ThingsGdybym miała podać przykład najbardziej ponadczasowej, klasycznej biżuterii, zdecydowanie byłaby to ta wykonana z naturalnych pereł. Zapewne wielu osobom, do niedawna również i mnie - kojarzyła się z nad wyraz szykownym, bardzo poważnym typem ozdoby, znajdującym zastosowanie tylko w przypadku uroczystych wydarzeń, niekoniecznie sprawdzającym się na co dzień. 
Na moje podejście do ozdób z pereł w znaczącym stopniu wpłynęła marka Celine, która już dwa lata temu, do swojej biżuteryjnej kolekcji wprowadziła dość nietypowe kolczyki wykonane z dużych, barokowych pereł. Model ten całkowicie skradł moje serce i zapoczątkował małą obsesję związaną z perłową biżuterią. Stopniowy powrót tego trendu w nowoczesnym wydaniu można było zaobserwować również w kolejnych kolekcjach marek z półki premium (przykład - Magda Butrym, Marni, Gucci). 
Dzisiaj jednak przychodzę do Was z małą alternatywą, w ofercie której znajdziecie zarówno perłowe kolczyki, jak i naszyjniki w nieco przystępniejszych cenach.

Najnowsza linia Lilé Things to nowoczesne wydanie biżuterii stworzonej z naturalnych, surowych, nieregularnych pereł o przeróżnej wielkości. Biżuteria jest bardzo subtelna, minimalistyczna, wykończona prostymi, złotymi detalami. Zdecydowanie odchodzi od stereotypowego postrzegania perły zarezerwowanej tylko dla starszych pań,  jednak w dalszym ciągu nawiązuje do ponadczasowej klasyki.

Ze względu na to, że większe, nietypowe kształty całkowicie trafiają w mój gust, moim faworytem okazały się kolczyki z nieregularną perłą zawieszone na złotych kuleczkach. Świetną alternatywą dla tradycyjnego "sznura pereł" jest choker wykonany z drobnych perełek, którego długość można dowolnie regulować. Wbrew ogólnym przekonaniom, perłowa biżuteria w takiej wersji sprawdza się idealnie zarówno w prostych, codziennych zestawach, jak i tych bardziej formalnych dodając naturalnego, niewymuszonego szyku. Warto zatem potraktować ją jako kolejny, klasyczny, ponadczasowy i uniwersalny dodatek, który każda z nas powinna mieć w swojej szkatułce ;)


EARRINGS - Lilé | CHOKER - Lilé | COIN NECKLACE - Lilé

4 komentarze

  1. Choć staram się nosić bardzo niewiele biżuterii a przy tym wybieram bardzo skromną to przyznam, że ta ma to coś i bardzo mi się podoba.

    OdpowiedzUsuń
  2. O wow, piękności <3

    OdpowiedzUsuń

PATINESS. All rights reserved. © .