niedziela, 3 listopada 2019

BACK TO ARMY - AERONAUTICA MILITARE | CARGO PANTS


Jednym z bardziej zauważalnych trendów ostatniego sezonu jest nawiązanie do militarnych strojów - również w modzie damskiej. Wielki powrót bojówek tzw „cargo pants” przewija się w kolekcjach wielu marek już od minionej jesieni. Po latach swojej świetności (90s) wylądowały na dnie szafy, dziś natomiast ponownie wracają do łask.


Z założenia jestem osoba, która nie podąża za bieżącymi trendami i modą, koncentrując się raczej na budowaniu swojego stylu i skupianiu uwagi przede wszystkim na rzeczach ponadczasowych. Ten typ spodni, być może ku Waszemu zaskoczeniu, okazał się dla mnie bardziej użyteczny niż mogłoby się początkowo wydawać. Wbrew pozorom nie zakwalifikowałam ich też do działu z "chwilowym trendem = szybką modą". 


Pomijając sezon zimowy, jednym z naszych głównych środków poruszania się po mieście jest... motocykl. T-shirt, skórzana kurtka, motocyklowe buty (sztyblety lub wiązane, tzw. "worker boots") grubsze dżinsy lub bardziej użyteczne i funkcjonalne, z uwagi na większa ilość kieszeni - militarne bojówki. To właśnie w takim, komfortowym i codziennym wydaniu najczęściej można spotkać mnie na mieście.


Dzisiaj prezentuje je w typowym dla siebie wydaniu, oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie aby nadać im nieco innego charakteru. Zestawienie tego modelu ze szpilkami i marynarką na pewno zapewni całości bardziej kobiecy wygląd, wbrew pozorom nie jest to więc typ spodni, który jesteśmy w stanie wykorzystać tylko w jeden możliwy sposób.


Zarówno spodnie jak i t-shirt stanowią total look marki Aeronautica Militare, która dostępna jest w sklepach S’portofino.


Kilka słów na temat marki:

Aeronautica Militare narodziła się we włoskim Thiene i jest efektem ewolucji krawieckiej, która nastąpiła po zakończeniu II Wojny Światowej. Założyciel marki, Cristiano Sperotto, w latach 60-tych rozpoczął specjalizację w produkcji wysokiej jakości odzieży skórzanej dla kobiet i mężczyzn. Upływający czas i umiejętna obserwacja trendów zaowocowały kolekcjami, które łączą w sobie styl miejski oraz elementy high fashion. Charakterystyczne zdobienia oraz emblematy, a także oryginalne logo Aeronautica Militare Frecce Tricolori podkreślają unikatowy, włoski charakter marki. Aeronautica Militare od samego początku swojego istnienia stylistyką nawiązuje do wojskowego ubioru. Na tyle skutecznie, że pomiędzy marką, a Włoskimi Siłami Powietrznymi zostało podpisane porozumienie, na podstawie którego Aeronautica Militare może wykorzystywać w swoich projektach oryginalne, lotnicze naszywki. Dobór emblematów nie jest przypadkowy; za każdym ze wzorów stoi niesamowita historia.


PANTS - Aeronautica Militare | T-SHIRT - Aeronautica Militare | BOOTS - Massimo Dutti | JACKET - Vintage

____
Wpis powstał we współpracy z marką S'Portofino

7 komentarzy

PATINESS. All rights reserved. © .